Categories

Daugiau nei 100 Vilniaus miesto mokyklų šiandien gali džiaugtis vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe įrengtomis stacionariomis vandens kolonėlėmis – gertuvėmis. Išskirtinio dizaino, traukiančios dėmesį, tvirtos ir patogios naudoti gertuvės įrengtos mokinių pačiose lankomiausiose švietimo įstaigų vietose – mokyklų fojė, koridoriuose, valgyklose. Taip siekiama, kad vaikai bet kuriuo metu galėtų atsigerti vandens iš čia trykštančių fontanėlių arba geriamuoju vandeniu prisipildyti savo daugkartines gertuves.

„Džiaugiamės, jog vandens gertuvių tinklas Vilniuje nuolat plečiamas: nuo gertuvių mokyklose, iki šiltuoju metų sezonu gertuvių miesto centre, šalia sporto aikštynų ir kitų žmonių susibūrimo vietų.“, – teigia bendrovės „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Saulius Savickas ir priduria, kad praėjusiais lauko gertuvių tinklas mieste, lyginant su 2021 metais, buvo padidintas beveik dvigubai: nuo 16 iki 31 gertuvės.

Skaičiuojama, kad vilniečiai ir sostinės svečiai per lauko gertuvių sezoną (kuris truko nuo pavasario iki rudens vidurio) išgėrė daugiau nei 5 mln. stiklinių vandens ir taip atsisakė daugiau nei 2 mln. plastikinių butelių.

Nuolat atliekami laboratoriniai tyrimai

Vilniaus miesto mokyklose įrengtos stacionarios vandens gertuvės ne tik išvaizdžios, bet ir tvirtos, yra įrengtos tokiame aukštyje, kad norint prisipilti vandens, jas galėtų pasiekti tiek jaunesni, tiek vyresni moksleiviai. Be to mokyklų bendruomenės gali būti tikros ir dėl gertuvių vandens kokybės: vandens kokybė yra ir bus reguliariai tikrinama, atliekant mikrobiologinės taršos tyrimus.

Bendrovės „Vilniaus vandenys“ laboratoriniai duomenys rodo, kad vanduo iš čiaupo yra prisotintas įvairių naudingų mineralinių medžiagų: kalcio, magnio, natrio, kalio ir kitų.

„Turime kuo didžiuotis ir džiaugtis, nes iš visų Europos Sąjungos valstybių tik Lietuva ir Danija yra apsirūpinusios požeminiu vandeniu. Vanduo iki mūsų namų, mokyklų, darželių ir kitų įstaigų atiteka vamzdynais, yra išgaunamas tik iš požeminių gręžinių. Pavyzdžiui, kitų šalių gyventojai priversti geriamąjį vandenį pirkti parduotuvėse supilstytą į butelius, ir jis kainuoja kelis šimtus kartų brangiau nei vanduo iš čiaupo. Todėl rinkimės aplinkai draugiškesnę alternatyvą – gerkime vandenį iš čiaupo, nes tai sveika, pigu ir svarbiausia, neteršiame aplinkos plastiku“, – sako „Vilniaus vandenų“ vadovas S. Savickas.