Categories

Didžiausia vandentvarkos įmonė šalyje „Vilniaus vandenys“ organizuoja vandens gertuvių dizaino konkursą „Sveikas ir stilingas pasirinkimas“, kuriame kviečiami dalyvauti Vilniaus miesto mokyklų 5–12 klasių moksleiviai.  Jaunuoliai kviečiami sukurti stilingą dizainą (paveikslėlį) savo būsimai vandens gertuvei. Galimas tiek visiškai gertuvę dengiantis piešinys, tiek vienas ar keli piešiniai tik tam tikrose gertuvės vietose.

Medijų ir reklamos dizainerė Renata Stasiūnienė dalijasi patarimais, nuo ko pradėti dizaino kūrimo procesą:

Patarimas Nr. 1

Visų pirma, moksleiviams reikėtų apgalvoti, ar pasirinkti piešinį/istoriją, kuris tęsis per visą gertuvę ar pasikartojančių elementų dizainą.

Patarimas Nr. 2

Dizainams sukurti pasirinkite įvairias programas – Procreate, Paint, Photoshop ir kitas, kuriomis galima piešti ar sudėlioti grafinius elementus.

Patarimas Nr. 3

Galutinį dizainą būtinai išsaugokite jpg ir (ar) png formatu.

Patarimas Nr. 4

Stenkitės nesirinkti pernelyg šviesių pastelinių ar labai tamsių (purvinų) spalvų, nes po spaudos esantis rezultatas gali būti ne visai tokios spalvos ir efekto, koks matomas kompiuterio ekrane. Galutinis rezultatas gali tiesiog nuvilti.

Patarimas Nr. 5

Gertuvės dizainui kurti reikėtų rinktis piešinio dydį: iki 22,9 cm (ilgio) ir iki 14,2 cm (aukščio). Taip pat rekomenduoju nesirinkti labai plonų linijų šrifto užrašams, nenaudoti fotografijų. Ir jeigu savo kuriamam dizainui pasirinksite žalią, mėlyną spalvas ar jų atspalvius – dažniau norėsis gerti vandenį iš savo gertuvės.

Vertėtų priminti, kad visiems vaikams ir jaunuoliams lemta būti kūrybiškais. Ir siekiant išlaikyti jų kūrybiškumą, kartais pakanka atsižvelgti į jausmus, norus, išklausyti juos, paskatinti išreikšti tai ant popieriaus ar kompiuteryje, suvaidinti, sudainuoti, papasakoti kaip pasaką, paraginti pačius rasti sprendimą, įveikti kliūtis. Ir jeigu norisi labiau lavinti kūrybiškumą, tuomet svarbu pasitelkti jų vaizduotę, saviraišką, padėti įžvelgti kūrybos malonumą. Ir žinoma, patiems tėvams ir pedagogams nepamiršti būti bent šiek tiek kūrybiškesniais nei vakar ar šiandien.